> O školi

MISIJA ŠKOLE

Misija Osnovne škole Montovjerna je osigurati kvalitetno obrazovanje dostupno svim učenicima pod jednakim uvjetima, a u skladu s njihovim sklonostima i sposobnostima i na taj način pridonositi razvoju društva odgojem i obrazovanjem učenika suvremenim metodama, sredstvima i oblicima rada. Želimo stvoriti uvjete za kvalitetno izvođenje nastave koja će razvijati učenikove kompetencije, poticati i razvijati interes za učenjem te osamostaljivati ih u učenju i rješavanju zadataka pripremajući ih za cjeloživotno obrazovanje i svakodnevni život. Svojim radom i zalaganjem ćemo poticati samopouzdanje naših učenika, ali i odgovornost prema samom sebi, društvu i prirodi koja nas okružuje. Zadaća škole je razvijati toleranciju, kooperativnost, poštivanje ljudskih prava te uvažavanje individualnosti učenika, učitelja i roditelja. U središte odgojno-obrazovnog procesa Škola stavlja svakog učenika pojedinačno, pogotovo učenike s teškoćama u razvoju kojima pruža sigurno, brižno i poticajno okruženje za rad i napredak. Svoju misiju Škola ostvaruje kroz obavezne i izborne predmete, dodatnu i dopunsku nastavu, izvannastavne aktivnosti te kroz projekte u koje se uključuje.

VIZIJA ŠKOLE

Osnovna škola Montovjerna uspješna je i suvremena ustanova koja svojim učenicima pruža kvalitetno obrazovanje, spremna je ići u korak sa suvremenim nastavnim strategijama i smjernicama u poučavanju uz zalaganje i podršku svih djelatnika Škole te čvrstu povezanost s roditeljima, lokalnom zajednicom i međunarodnim partnerima. Škola će razvijati suradnju s roditeljima, poticati izvannastavne oblike uključivanja učenika u život i rad škole, unapređivati suradnju škole s ostalim institucijama u lokalnoj i široj društvenoj sredini. Vizija na kojoj počiva rad Škole jest društvo u kojem kvalitetno obrazovanje bitno utječe na život svakog pojedinca, na odnose u društvu i na razvoj gospodarstva. Škola će kroz poticajno i sigurno okruženje omogućiti kvalitetan socijalni i intelektualni razvoj učenika usklađen sa potrebama suvremenog društva.