Radni odnos

Zakon o radu

Ovim se Zakonom uređuju radni odnosi.

Pravilnik o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu

Ovim se pravilnikom propisuje vrsta stručne spreme učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi.

• Pravilnik o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu (Narodne novine broj 47/96.)
  • Pravilnik o dopuni Pravilnika o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu (Narodne novine broj 56/01.)

Pravilnik o polaganju stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu (Narodne novine broj 88/03.)

Ovim Pravilnikom propisuju se način i uvjeti ostvarivanja pripravničkog staža te način i uvjeti polaganja stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu.

Pravilnik o tjednim radnim obvezama učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi

Ovim se Pravilnikom utvrđuju tjedne radne obveze učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi.

Pravilnik o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u osnovnoj školi (Narodne novine broj 40/14.)

Ovim se Pravilnikom propisuje djelokrug rada tajnika te administrativno-tehnički i pomoćni poslovi koji se obavljaju u osnovnoj školi, popis poslova, broj izvršitelja i količina radnog vremena na tim poslovima.

Pravilnik o sadržaju i načinu vođenja evidencije o radnicima (Narodne novine broj 32/15.)

Ovim se Pravilnikom propisuje sadržaj i način vođenja evidencije o radnicima.

Pravilnik o evidenciji radnog vremena za radnike školskih ustanova (Narodne novine broj 144/11.)

Ovim Pravilnikom utvrđuje se sadržaj i način vođenja evidencije radnog vremena za radnike školskih ustanova.