> eTwinning

Što je eTwinning?

eTwinning je najveća europska mreža škola koja omogućuje komunikaciju, suradnju, stručna usavršavanja, razvoj i realizaciju projekata, razmjenu znanja, vještina i iskustava za odgojno-obrazovne djelatnike i učenike diljem Europe.

Što je nacionalna oznaka kvalitete?

eTwinningova oznaka kvalitete dodjeljuje se učiteljima i učenicima s izvrsnim eTwinningovim projektima. Oznaka kvalitete potvrđuje da je projekt ispunio određene standarde.

Kriteriji za oznaku kvalitete

1. Pedagoške inovacije i kreativnost
  2. Integracija projekta u kurikulum
  3. Suradnja partnerskih škola = planiranje, koordinacija i procjena na razini učitelja partnerskih škola  (ocjenjuje se na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti), suradnja među učenicima partnerskih škola (također se ocjenjuje na temelju učestalosti, kontinuiteta, intenziteta i relevantnosti)
  4. Uporaba IKT-a
  5. Rezultati, učinak i dokumentiranje

Projekti u našoj školi

U svijetu likovnih umjetnika 5

U svijetu likovnih umjetnika 5 je eTwinning projekt autorica Sandre Vuk i Nevenke Dimač, u kojem su sudjelovali učenici produženog boravka 2.b razred OŠ Montovjerna pod mentorstvom učiteljice Barbare Marić.

Nakon što su se upoznali sa životom i stvaralaštvom nekoliko umjetnika (Vincent van Gogh, Yayoi Kusama, Jackson Pollock, Henri Matisse, Đuro Pulitika, Vasko Lipovac) učenici su svojim dječjim likovnim izražajem prikazali vlastiti doživljaj poznatog likovnog djela koristeći se različitim slikarskim i crtačkim tehnikama.

Zahvaljujući projektu učenici su učili kako učiti, razvijali su kritičko mišljenje, socijalne i građanske kompetencije te kreativnost i inovativnost u skladu s kurikulumom likovne kulture i međupredmetnih tema.

Njihovi radovi izloženi su od 20. lipnja 2023. u Ogranku Montovjerna.

MOTHER'S DAY IN OUR SCHOOL

The students of our school have been creative and researched in order to mark the Mother's Day.

Activites:

- researching digital tools and making greeting cards in other languages ​​

- reading and writing poems and stories about mothers

- we talked and figured out how to make things easier for mothers at home and how to show her the love and gratitude they give us throughout their lives.

A mother is like a flower - each one is beautiful and unique.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA - 2.A (PB)

Iz krvi i bola niklo je cvijeće – Hrvatska moja zahvalna i ponosna

ŠKOLA JE ŠKOLA, A BORAVAK JE BAŠ FORA -  2.A (PB)

DAN MOGA GRADA - 2.A (PB)