> Erasmus +  > Projekti
Partnership for Creativity partner call

Europsko prijateljstvo s osnovnom školom iz Poljske

Osnovna škola Montovjerna domaćin je europskog projekta Transnacionalne mobilnosti učenika koji se financira iz Europskog socijalnog fonda za razvoj i edukaciju. Dvadeset učenika i četiri učiteljice iz Osnovne škole Stefana kardinala Wyszyńskiego iz Stadnikacha upoznat će našu školu i grad kroz različite aktivnosti koje smo za njih pripremili ovaj tjedan. Doček je protekao u znaku plesa i glazbe koje su učenici dviju škola pripremili jedni za druge. Uvjerili smo se da je glazba univerzalan jezik koji razumiju svi! Zahvaljujemo voditeljicama Bruni i Lani (8.c), Niki i Ivi (8.b), Viktoriji i Luciji (8.a), Luciji i Dominiku (7.a), zboru i plesnoj skupini naše škole.

Doživite djelić radosti iz OŠ Montovjerna!

Fotogalerija   Videouradak

Posjet prijateljske škole CEIP Gran Canaria

Četvero zaposlenika Osnovne škole CEIP Gran Canaria provode tjedan u našoj školi u sklopu projekta Erasmus+, KA1- mobilnost nastavnog osoblja, na Job shadowingu. To je oblik stručnog usavršavanja kada nastavnik prati i promatra rad ostalih učitelja na njegovom radnom mjestu. Na ovaj način su gosti iz Španjolske dobili uvid u funkcioniranje našeg školskog sustava, a učitelji naše škole, razgovorom i dijeljenjem primjera dobre prakse, saznali su iz prve ruke na koji je način organizirana nastava u Španjolskoj.
Glazba je premostila jezične barijere na kratkom program dobrodošlice za naše goste. Pjesme školskog zbora, recitacija naše Karmen iz 4.a te plesna skupina 3.b razreda razveselile su naše goste i publiku. Posebna glazbena poslastica bila je izvedba naših zaposlenika Marine i Antonija, koji su nas pjesmom poveli u đir Stradunom.
Nastavnici iz Španjolske sudjelovali su na STEM satovima u organizaciji naših profesorica Ivone Kristan i Nikolete Begušić, a zatim na satu Tjelesne kulture pod vodstvom profesora Marija Varezića. Ravnatelj Nelson Sanchez Rodriguez posebno je pohvalio ozračje koje vlada u školi, osmijehe na dječjim licima kao i tjelesnu spremu naših učenika na satu TZK-a.

Fotografije možete pogledati na poveznici.

Weather Data Source: Dubrovnik 30 tage wetter